Similar jobs like this one

Recommended jobs

Senior IT Specialist

Haemme nyt asiakasyrityksellemme IDEAL GRP:lle kokenutta SENIOR IT SPECIALISTIA vakituiseen työsuhteeseen. IDEAL GRP:n toimipaikat sijaitsevat Vantaalla, Tampereella, Vaasassa, Seinäjoella ja Oulussa. Voit joustavasti työskennellä millä tahansa näistä paikkakunnista.

Työtehtävät

IT Specialistina työskentelet osana Customer PLM Services -tiimejä. Toimenkuvaasi tulee kuulumaan Siemens PLM ja tietokantaohjelmistojen (MS SQL ja Oracle) asennukset, päivitykset ja konfiguroinnit. Tarjoat asiakkaille Siemens PLM:n ratkaisuihin liittyvää laitteiston ja verkon optimointikonsultaatiota sekä tukea. Pääset myös kehittämään PLM-monitorointi työkaluja.

Lisäksi huolehdit varmuuskopiointi- ja turvallisuusneuvonnasta, automatisoitujen komentosarjojen kehittämisestä asiakkaille sekä työtuotteiden (lähdekoodi, dokumentaatio, konfigurointi) tallentamisesta ja arkistoinnista. Raportoit ja dokumentoit työtäsi prosessisääntöjen mukaisesti esimiehellesi. Työtehtäviisi liittyvissä ongelmatilanteissa teet yhteistyötä Siemensin kanssa.

Edellytykset

Odotamme sinulta kokemusta:

- IT-järjestelmien ylläpitotyöstä (Windows ja Linux)
- tietokantojen hallinnasta (MS SQL ja Oracle)
- komentosarjoista (Batch scripts, PowerShell)

Arvostamme aiempaa kokemusta myös pilvipalveluista (Azure/Amazon) ja turvallisuushallinnasta. Sinulla on suomen lisäksi sujuva englannin kielen taito ja työntekijänä olet positiivinen, oma-aloitteinen, joustava ja yhteistyökykyinen tiimin jäsen.

Mitä tarjoamme

IDEAL GRP tarjoaa sinulle monipuolisen toimenkuvan vaihtelevien ja mielenkiintoisten asiakasprojektien parissa, mukavan tiimin tuen, kilpailukykyisen palkkauksen, lounasedun sekä laajennetun hoitokuluvakuutuksen.

Kiinnostuitko?

Jos kiinnostuksesi heräsi, niin lähetä meille ansioluettelosi sekä hakemuksesi palkkatoiveineen mahdollisimman pikaisesti, sillä haastattelut käynnistyvät heti ja työt alkaisivat mahdollisimman pian/sopimuksen mukaan. Lisätietoja tehtävästä antavat Tarja Laakso, puh. 020 7290 837/[email protected] tai Neea Turunen, puh. 020 7290 843/[email protected]

IDEAL GRP

A proud partner of Siemens Digital Industries Software, we are a service provider for Product Lifecycle Management (PLM) and Manufacturing Operations Management (MOM) solutions. We believe in long, strategic partnerships with our customers and in the role that PLM & MOM have in the industrial digital transformation. Through our solutions, we can realize a Digital Twin for the product, production, and performance. This makes it possible to design, analyze and simulate your products and production processes in the digital environment and to enrich these models with the performance data from the Digital Performance Twin to make a complete Closed Loop PLM environment.

We have built our expertise spanning nearly 30 years in the industry and have a strong team of experts in Scandinavia and in the Baltics. We believe in being local with our customers and for this reason, we have offices close to our customers. We believe in a process-oriented way of working, combining people, process, and technology, with the objective of adding value to our customers' operations. Ideal Grp is part of Atos.

Read more: https://www.idealgrp.com/

Huom! Hakemalla tätä paikkaa annat luvan tietosuoja- ja rekisteriselosteemme mukaiseen tietojesi säilyttämiseen ja käyttöön.

Seuraa Pooliaa Somessa!
LinkedIn Facebook Instagram Twitter